• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

BOOKCROSSING

 

Założyliśmy pierwszą w Gminie Wolbrom oficjalną półkę bookcrossingową. Dołączyliśmy tym samym do międzynarodowej społeczności popularyzatorów czytelnictwa.

 

     Tegoroczny Dzień Bibliotekarza i Bibliotek uczciliśmy wyjątkowo, robiąc prezent wszystkim miłośnikom książek i czytania. Założyliśmy pierwszą w naszej gminie oficjalną półkę bookcrossingową. Nasza półka to czterodrzwiowa kolorowa metalowa szafka. Znajduje się przy Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wolbromiu, na wprost budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Wolbromiu. Mamy nadzieję, że dzięki swej lokalizacji, będzie służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym czytelnikom - nie tylko naszym przedszkolakom, uczniom i ich rodzinom, ale także okolicznym mieszkańcom i gościom. Można z niej korzystać o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu.

Czym jest bookcrossing?

     Bookcrossing to niecodzienna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki bez opłat, czy kart bibliotecznych. To bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą, budowanie więzi między czytelnikami, skuteczny sposób integracji. Bookcrossing stwarza możliwość wymiany książek na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na ich zakup.

Czytelniku,

jeżeli któraś książka znajdująca się na półce Cię zaciekawiła, możesz zabrać ją do domu, przeczytać i znów podać dalej, przynosząc na półkę. Książkę możesz, ale nie musisz, zarejestrować na stronie internetowej www.bookcrossing.pl by prześledzić jej wędrówkę i losy. Jeśli masz w domu książkę, do czytania której nie wrócisz, która zajmuje miejsce na strychu, w piwnicy – podziel się nią z innymi, zostawiając ją w tej szafce i podaruj jej „drugie życie”, ciesząc innych czytelników. 

Więcej szczegółowych informacji o tej międzynarodowej akcji na stronie internetowej: www.bookcrossing.pl

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

 

Przewiń do góry