• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

W dniu 7 maja dzieci z grupy „Starszaki a i b” odwiedziły Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Wolbromiu. W trakcie spotkania ze strażakami, dzieci obejrzały krótki filmiki dotyczące właściwego zachowania się podczas niebezpiecznych sytuacji. Strażacy zwrócili uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa w czasie min. pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz śpiewająco zdały egzamin ze znajomości nr telefonów alarmowych.

W trakcie zwiedzania strażnicy poza możliwością zapoznania się ze sprzętem wraz z omówieniem jego wykorzystania strażacy udzielili informacji nt. podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy opowiedzieli również o ich codziennej służbie oraz trudach walki z żywiołami, zapoznali dzieci ze sprzętem, który wykorzystują w codziennej pracy. Dzieci zwiedziły od środka samochód strażacki, słuchały sygnału dźwiękowego wzywającego do akcji oraz obserwowały gaszenie wodą i pianą.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu dowódcy JRG bryg. mgr inż. Marcinowi Maciora, wszystkim strażakom Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu a przede wszystkim dowódcy zmiany Michałowi Dorna za zaproszenie, zorganizowanie spotkania i przybliżenie swojej pracy zawodowej oraz demonstrację sprzętu strażackiego.

Nauczycielki i dzieci z PP2

 

Przewiń do góry