• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

Św. Walenty miał Moc i my chcemy od niego czerpać.

Wolontariusze naszej szkoły wybrali się do Lgoty Wolbromskiej do Warsztatu  Terapii Zajęciowej.

Celem wizyty było nie tylko tworzenie kartek walentynkowych, ale przede wszystkim promowanie integracji społecznej oraz wzajemnego zrozumienia między uczniami naszej szkoły a osobami z niepełnosprawnością.

Motywacją wolontariuszy była chęć dzielenia się swoimi umiejętnościami, wspierania innych a nade wszystko budowania pozytywnych relacji, co w rezultacie przyczyniło się do lepszego zrozumienia i akceptacji różnorodności społecznej.

Działa to jak most, który łączy różne grupy społeczne, przyczyniając się do budowania bardziej zintegrowanej i wspierającej społeczności.

 

Wolontariusze byli głęboko wzruszeni serdecznym przyjęciem ze strony zarówno podopiecznych, jak i kierownictwa Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Atmosfera pełna życzliwości i otwartości zbudowała nie tylko współpracę, ale również  więź między obiema grupami.

 

Postawa podopiecznych i kierownictwa na czele z Panem Sebastianem Sierką była dla wolontariuszy inspirująca i motywująca.

To ciepłe przyjęcie potwierdziło, jak ważne są tego rodzaju inicjatywy, wspierające integrację i wzajemne zrozumienie w społeczności. Zbudowane relacje stanowią solidną podstawę do kontynuowania wspólnych działań i wspierania się nawzajem.

 

Na zakończenie odwiedzin każdy wolontariusz został obdarowany miłą niespodzianką z okazji Walentynek. Taki gest dodaje wyjątkowego znaczenia dla ich zaangażowania i poświęconego czasu oraz wzmacnia poczucie wdzięczności i motywację do kontynuowania działań wolontariackich. Buduje to również atmosferę wzajemnego szacunku i docenienia, co może być ważnym czynnikiem motywującym do dalszej współpracy.

 

Na warsztatach obecni byli następujący wolontariusze:

Fira Ania

Gardeła Szymon

Kalęba Agata

Kuś Julia

Lipowy Malgosia

Łukasik Julia

Pałka Klaudia

Strzałka Klaudia

Wolontariat szkolny

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:

 

 

 

Przewiń do góry