• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia…

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Doczekaliśmy się…przyszedł grudzień. To czas wypełniony oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia. W naszych salach pojawiły się dekoracje zimowe i świąteczne. Rozmawialiśmy o zimie, o Mikołaju, o świętach i pomocy innym. Pomimo braku zimowej aury, zadbaliśmy o to, aby grudzień w ,,zerówkach” upłynął na świątecznych spotkaniach, przedstawieniach artystycznych jak również wspólnych zabawach. Już na początku grudnia przedszkolaki tworzyły do Mikołaja rysunkowe listy z wymarzonym prezentem i umieszczały je we własnoręcznie wykonanej kopercie. Oczywiście spotkały się z Mikołajem w Wielkiej Fabryce Elfów podczas wycieczki i dowiedziały, że prezenty dla nich zostawił w salach zajęć. W kolejnych dniach odczuwaliśmy coraz bardziej świąteczną atmosferę. Własnoręczne wykonywanie ozdób świątecznych przez dzieci, tworzenie prac o tematyce świąt nie miały końca. Bombki, łańcuchy, stroiki były nieodłącznym elementem w grudniu, a ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych, którą nasze przedszkolaki podtrzymały. Drzewka świąteczne grupy 0a i 0b były przepiękne. Tuż przed świętami, 19 grudnia, dzieci zorganizowały dla rodziców „Jasełka bożonarodzeniowe”. W pięknych strojach przygotowanych przez rodziców oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem,

przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami oraz układami tanecznymi. Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ każdy mógł poczuć magię zbliżających się świąt. Mali aktorzy spisali się na medal. Wspaniale recytowali swoje kwestie i wcielali się w role, za co otrzymali ogromne brawa od publiczności. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa, kolędy oraz dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń zakończyły spotkanie i pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Wspaniale minął nam grudzień. Jak zawsze u nas, było wesoło, pracowicie i miło. Teraz przed nami czas rodzinnych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Pięknego czasu w Święta Bożego Narodzenia, zdrowia, radości, spokoju, uśmiechu i dużo prezentów życzą Przedszkolakom i Ich Rodzinom wychowawczynie grupy 0a i 0b.

 

Przewiń do góry