• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

Nasi „zerówkowicze” uczestniczyli w projekcie „Zdrowe dzieci” organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Obie grupy dokładnie poznały wyznaczniki Piramidy Zdrowego Żywienia, pomagał im w tym Detektyw Witaminka -  przewodnik po tymże projekcie.

Przedszkolaki z „0”a postawiły na aktywność fizyczną, natomiast dzieci z „0”b postanowiły pobawić się w Master Chefa. Grupa „0”a miała po omówieniu pięter Piramidy Zdrowego żywienia została na pierwszym poziomie, czyli aktywności ruchowej. Dzieci wykonywały kolejne zadania ruchowe /ćwiczenia , po każdym zdobywały jeden wyraz. Na końcu zadaniem przedszkolaków było ułożenie z zebranych wyrazów hasła: „RUCH TO  PODSTAWA DOBREGO ZDROWIA!” Udało się! Zadania zaliczone!

Z kolei, „0”b  „wspięła” się na trzeci poziom Piramidy Zdrowego Żywienia, postanowiła bliżej przyjrzeć się produktom zbożowym. Zaczęliśmy od  poznania wyglądu polskich zbóż, kłosów i ziaren, a następnie skupiliśmy się na sensorycznym poznawaniu  różnego rodzaju kasz. Kolejnym etapem podróży było przygotowanie składników warzywnych  do wykonania sałatki z kaszą w roli głównej. Krojenie warzyw to fascynujące zajęcie dla 6-latka! Ale najlepsza była degustacja sałatek, które dzieci same przygotowały! Dzieci z dużą aprobatą miksowały różne kasze z warzywami i prażonymi pestkami słonecznika i dyni, a co najważniejsze – zjadały z apetytem. Na koniec przedszkolaki wykonały jeszcze jedną sałatkę, tym razem w wersji plastycznej.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Przewiń do góry