• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

„Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”

przysłowie japońskie

Uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart.

Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego kto go daje”

F.Faber

„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym”

przysłowie niemieckie

 

We wtorkowy dzień, w naszej szkole było bardzo wesoło, a to za sprawą Dnia Uśmiechu. Drzwi klas oraz korytarze szkolne zostały udekorowane uśmiechniętymi, żółtymi buźkami. Każdy miał możliwość zerwać dla siebie bądź dla kogoś – karteczkę z miłym słowem. Obchodziliśmy to sympatyczne święto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Pomysłodawcą Dnia Uśmiechu był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

Chcieliśmy przekonać siebie i innych, że człowiek radosny, to człowiek szczęśliwszy. Warto śmiać się częściej i zarażać śmiechem innych. Śmiech to zdrowie! Naukowo potwierdzono bowiem, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień! Oby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach naszych uczniów, pracowników szkoły a także rodziców :) 

Nie zapominajmy o nim na co dzień. Tak mało może zdziałać naprawdę wiele! :) :) 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry