• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

Sprzątanie Świata 2023

Clean up the World

„Sprzątanie Świata łączy ludzi”

 

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2023”. Był to wyjątkowy finał, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku minęło dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To oraz fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni to przedsięwzięcie wyjątkowe w skali świata.

W naszej szkole uczniowie klas IV –VIII, jak co roku, aktywnie włączyli się do udziału w akcji. Wraz ze swoimi wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski las. Koordynatorem akcji była pani Aneta Dobrek. Sprzątanie Świata to lekcja poszanowania środowiska. Akcje takie zachęcają do refleksji nad własnym stosunkiem do otaczającego świata, ukazują jak wiele jest śmieci wokół nas, uświadamiają młodym ludziom, że każdy ma wpływ na stan środowiska, przecież wystarczy tylko nie śmiecić.

Akcja Sprzątanie Świata to okazja, żeby dotrzeć przede wszystkim do tych, którzy śmiecą i zakomunikować im nasz manifest nieśmiecenia. Naszym najważniejszym celem jest, żeby ilość porzucanych śmieci malała, a akcje takie stawały się coraz mniej potrzebne. Ale to zależy już od nas. I tak jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry