• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

Konkurs plastyczny miał na celu uhonorowanie dziedzictwa i osiągnięć Świętego Jana Pawła II, który był  inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie. Jego praca na rzecz pokoju, miłości i sprawiedliwości była niezapomniana, dlatego organizatorzy konkursu postanowili dać młodym artystom możliwość wyrażenia swojej twórczości związanej z tą wyjątkową postacią.

 

W konkursie wzięło udział wielu utalentowanych uczniów z naszej szkoły, którzy prezentowali swoje prace w różnych formach i stylach. Były to malarstwo, kolaż , szkice. Każde dzieło oddawało wspaniałość i duchowość Świętego Jana Pawła II, podkreślając jego mocne przesłanie wiary, nadziei i miłości.

Wszystkim uczniom , którzy wzięli udział w konkursie a szczególnie Milenie Szczeparze z klasy 6b gratulujemy zajęcia I miejsca.

Praca Milenki była pełna kreatywności i głębokiego oddania. Widoczne było staranne przygotowanie i wykorzystanie różnych technik artystycznych. 

Każde dzieło wyróżniało się unikalnym stylem i emocjonalnym przekazem. Niektóre z prac przedstawiały portrety Świętego Jana Pawła II, oddając jego charakterystyczną postawę i uśmiech, podczas gdy inne skupiały się na symbolicznych elementach, takich jak krzyż, ręce modlące się lub tłumy wiernych.

 

Wyniki konkursu zostały  ogłoszone podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła  się w Szkole Podstawowej w Sosnowcu. Jury, składające się z doświadczonych artystów i ekspertów związanych z tematyką konkursu, miało trudne zadanie wyboru zwycięskich prac. Biorąc pod uwagę wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie uczestników, decyzja była  z pewnością trudna.

 

Konkurs plastyczny „Blask prawdy”  był nie tylko okazją do wyrażenia szacunku i miłości  dla świetego Jana Pawła II, ale również świadectwem talentu i pasji wielu artystów.

 

Elżbieta Trzaska

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry