• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

W dniach od 12.06. do 16.06.2023 dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w 5 dniowym wyjeździe na „Zielone Przedszkole” do Rabki Zdroju. 21 dzielnych 5 i 6-latków postanowiło pierwszy raz odważnie wyjechać na taki wyjazd bez rodziców. Przedszkolaki podczas pobytu odwiedziły ciekawe miejsca w Rabce i okolicach, poznając przyrodę oraz oglądając piękne widoki Tatr.

Pierwszego dnia wyjazdu przedszkolaki odbyły spacer po Rabce. Obejrzały tężnie. Uczestniczyły w warsztatach czekoladowych w Fabryce Czekolady Charliego.

W drugim dniu pobytu dzieci pojechały na wycieczkę do Zakopanego, gdzie uczestniczyły w warsztatach w Tatrzańskim Centrum Edukacyjnym. Dzieci miały okazję poznać przyrodę i zwierzęta żyjące w Tatrach. Tego dnia wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Była też chwila na zakup pamiątek. Dzień zakończyła bardzo udana dyskoteka.

Trzeci dzień pobytu spędziliśmy w Parku Zdrojowym w Rabce. Byliśmy również obok fontanny ze słoniami, w amfiteatrze; dokończyliśmy zakup pamiątek. Spacerowaliśmy po parkowych ogrodach podziwiając ich uroki. Popołudnie spędziliśmy na sportowo: rozegraliśmy mecz, pograliśmy w piłkę i badmintona. Tego dnia także bawiliśmy się razem przy dźwiękach ulubionych przebojów.

W czwartym dniu odwiedziliśmy „miasteczko ruchu drogowego”, gdzie dzieci utrwaliły zasady poruszania się po drodze i znaki drogowe. Zerówkowicze spróbowali swoich sił na „ściankach wspinaczkowych”. A „schodami zrobionymi z natury” zeszliśmy nad malowniczy górski strumyk. Wieczorem odbyło się wyczekiwane ognisko.

W piątek pakowanie i wspólne zabawy na terenie ośrodka były dla dzieci chwilą oddechu po intensywnie spędzonych chwilach.

Całemu naszemu wyjazdowi towarzyszyła piękna pogoda i dobry humor. Dzieci pełne pozytywnej energii i wspaniałych wspomnień wróciły do domu. Eh… szkoda, że to już za nami!!! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 

Przewiń do góry