• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

W dniu 6 i 7 czerwca 2023 roku klasa siódma naszej szkoły wraz z zaprzyjaźnioną klasą siódmą z jednej ze szkół olkuskich odwiedziła jeden z piękniejszych zakątków Polski - Pieniny i Beskid Sądecki.
W pierwszym dniu przeszliśmy Wąwozem Homole do malowniczej  polany Bukowinki. Następnie zwiedziliśmy zamek i wozownię w Niedzicy, wybraliśmy się na spacer nad zaporę oraz odbyliśmy rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim.

W kolejnym dniu atrakcją wycieczki było przespacerowanie się Ścieżką w Koronach Drzew oraz obserwacja terenów Beskidu Sądeckiego z wieży widokowej. Następnym punktem był wjazd kolejką na Górę Parkową i zejście ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, podczas którego mieliśmy okazję obserwować w naturze salamandry plamiste – symbol niedalekiego Gorczańskiego Parku Narodowego. W Krynicy odbyliśmy spacer po uzdrowisku i zwiedziliśmy Willę Romanówka a w niej Muzeum Nikifora.Podczas wycieczki zaciekawiły nas fakty, o których zachęcająco opowiadał nam przewodnik.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek i dotarliśmy do Wolbromia z wieloma wspomnieniami i zadowoleniem. Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń i z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd.
O nasze bezpieczeństwo podczas wycieczki dbali panowie Stanisław Osmenda i wychowawca klasy Janusz Wójcik.

Zdjęcia podczas wycieczki wykonano dzięki aparatowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #CentrumGovTech #technologie #innowacje

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry