• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

W dniach od 5 do 7 czerwca uczniowie klas 6a, 6b, 8a oraz 8b uczestniczyli w 3 dniowej wycieczce do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej dofinansowanej w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Program był bardzo napięty oraz niezwykle ciekawy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Wrocław. Zobaczyliśmy Panoramę Racławicką, przepiękne Stare Miasto oraz odwiedziliśmy ZOO wraz z Afrykarium.

Drugiego dnia udaliśmy się do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie wspięliśmy się na najwyższy szczyt – Szczeliniec, z którego roztacza się niesamowity widok na Góry Stołowe, Karkonosze i Kotlinę Kłodzką. Drugim punktem programu były Błędne Skały, szlak wiódł nas wąskimi przesmykami pomiędzy skalnymi ściankami. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Kudowę Zdrój, gdzie spacerowaliśmy po urokliwym, przygranicznym uzdrowisku.

Ostatni dzień był gratką dla miłośników szlachetnego kruszcu. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie mogliśmy przejechać się kolejką, zobaczyć podziemny wodospad i podziwiać „sztabki złota”. Wracając do Wolbromia odwiedziliśmy Paczków czyli polskie „Carcasonne” miasto – twierdzę.

Wyjazd pozwolił poznać uczniom ogromne dziedzictwo historyczne i przyrodnicze województwa dolnośląskiego. Przyczynił się też do integracji zespołów klasowych.

Podczas wycieczki opiekę sprawowały wychowawczynie – pani Gabriela Pluta i pani Aneta Dobrek oraz pani Ewa Serwatka i pan Piotr Siewiorek.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

 

Przewiń do góry