• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

        Uczniowie klas 1 po raz kolejny, mieli możliwość uczestniczyć w nietypowych zajęciach tym razem z edukacji przyrodniczej z wykorzystaniem okularów VR, zakupionych przez szkołę w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, którego zadaniem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
        Celem zajęć było poznanie naturalnych środowisk zwierząt, porównywanie ich wyglądu i wielkości oraz zwyczajów. Nauczyciel cały czas kierował pracą wychowanków, przesyłając im ciekawe zdjęcia i filmy. Uczniowie przeniesieni w wirtualną podróż mogli zaobserwować wizualizacje niedostępnych na co dzień miejsc w trybie 360°. Dzięki okularom oglądali min. trójwymiarowy model słonia i żyrafy. Najwięcej emocji towarzyszyło uczniom, podczas nurkowania …z rekinami!
    Przygotowane obrazy, filmy wyświetlane w okularach przekazywane były z laptopa nauczyciela. Dzięki temu to nauczyciel miał pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a wychowankowie z pełnym zaangażowaniem skoncentrowani byli na określonym zagadnieniu.
       Zakupione pomoce sprawiają, że zajęcia są bardziej atrakcyjne, a uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę. W ramach ,,Laboratoriów Przyszłości’’ uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności oraz odkrywać i rozwijać swoje talenty.  Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza.

#LaboratoriaPrzyszłości #CentrumGovTech #technologie #innowacje

 

Karolina Myszor

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry