• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

 

Tolle, lege! Tolle, lege!”, „Weź to, czytaj! Weź to, czytaj!” (VIII, 12, 29)- to dwa polecenia, które usłyszał św. Augustyn podczas swoich zmagań o czystą wiarę w Jezusa Chrystusa.

 

W dniu 9 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Diecezjalny Konkurs Biblijny z Ewangelii wg Św. Łukasza . W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas od VI do VIII.

Nasza szkolę reprezentowali:

Roksana Zyś, Zosia Zawisza, Milena Szczepara oraz Borys Chramęga.  

Chętni uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia pilnie studiując Ewangelię.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan Dyrektor Waldemar Smoter, który przywitał finalistów szkolnego etapu konkursu wraz z opiekunami.  Po powitaniu uczniowie przystąpili do właściwej części konkursu, czyli do  rozwiązywania testu składającego się z 30 pytań otwartych i zamkniętych. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą wiedzą z zakresu Ewangelii Św. Łukasza . Uczestników konkursu oceniało jury: Elżbieta Trzaska , Maria Kur oraz Rozalia Latacz. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem oraz każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, piękny albumy lub  książkę oraz wielkanocnego zajączka.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za podjęty trud, a naszym finalistom życzymy pomocy Ducha Świętego w dalszym zgłębianiu Pisma Świętego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dla uczniów  była to przygoda ze Słowem Bożym.

W ten sposób pogłębili oni swoją wiarę, dali jej świadectwo oraz  przykład pozostałym uczniom.

 

Elżbieta Trzaska

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry