• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Nie zawsze mamy możliwość podróżowania po świecie i oglądania ciekawych miejsc. Jednak nic straconego! Zwiedzanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Teraz można poznawać świat bez wychodzenia z domu! Wspaniałą zabawę oraz sporą dawkę informacji na temat odwiedzanych miast tj. Berlina i Londynu zapewniły uczniom okulary ClassVR,  które tak samo, jak prawdziwa wyprawa, potrafią dostarczyć wielu wrażeń.

W piątek 13 stycznia uczniowie klas ósmych wzięli udział w niecodziennej lekcji języka niemieckiego i za  sprawą okularów ClassVR  przenieśli się do Berlina. Podczas lekcji z serii DEUTSCH live  pracowali z filmem kulturalno - realioznawczym i poznawali najsłynniejsze zabytki stolicy Niemiec oraz związane z nimi słownictwo. W drugiej części  zajęć ósmoklasiści wybrali się w  wirtualną podróż  nad Szprewę. Zakładając okulary ClassVR podziwiali   panoramę Berlina, oglądali z bliska pomnik Holocaustu, pomnik Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską oraz  budynek Reichstagu, w którym zobaczyli także salę obrad parlamentu niemieckiego.  Nie udałoby się to  bez narzędzi, w jakie wyposażona jest pracownia informatyczna w ramach  programu ,,Laboratoria przyszłości.” Dzięki tej nowoczesnej technologii wprowadzającej w trójwymiarowy świat uczniowie pod opieką nauczycielki języka niemieckiego pani Agnieszka Szczepankiewicz przeżyli podróż, która dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.

W dniu 19 stycznia uczniowie klasy 5a oraz 8a pod opieką nauczycielek języka angielskiego pani Edyty Domagały i Beaty Miłoszewskiej-Wilk odbyli wirtualny spacer po Londynie, w czasie którego bez wychodzenia z domu można było zobaczyć najważniejsze miejsca i najbardziej spektakularne budynki i to całkowicie za darmo! Dodatkową zaletą takiego zwiedzania było to, że można było zajrzeć do wnętrz, które nie zawsze są dostępne dla publiczności. Ponadto, taka wycieczka ma jeszcze jeden plus – tutaj zawsze jest ładna pogoda! Nasza wycieczka zaczęła się w wagoniku London Eye w najwyższym punkcie, skąd rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Widok można było wybrać w dwóch opcjach: w piękny słoneczny dzień lub o zachodzie słońca, gdzie jak na dłoni malowały się kolorowe światła metropolii. Wśród najciekawszych symboli Londynu, które odwiedziliśmy są np.: Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Horse Guard Parade, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, taras widokowy na szczycie wieżowca Gherkin, oraz najbardziej rozpoznawalny most zwodzony na świecie, tj. Tower Bridge. Wycieczka poprzedzona była krótkim filmem prezentującym najważniejsze informacje dotyczące odwiedzanych miejsc. Na zakończenie lekcji uczniowie wzięli udział w interaktywnych grach i zabawach językowych, utrwalających i sprawdzających nowo nabytą wiedzę.

Zespół nauczycieli języków obcych serdecznie dziękuje pani Karolinie Myszor za pomoc w organizacji zajęć.

 

Przewiń do góry