• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

W Zespole Szkół w Wolbromiu po raz kolejny została zorganizowana akcja dobroczynna na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska ,,Rafik” w Bolesławiu. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizacja uczniów do podjęcia działań mających na celu niesienie pomocy, ale także kształtowanie humanitarnego stosunku do wszystkich „braci mniejszych”.

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że interesują się losem zwierząt skrzywdzonych przez ludzi..Zebraliśmy bardzo duże ilości karmy dla psów i kotów, a także koce, kuwety, zabawki dla zwierząt.

Zebrane dary, uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego (klasa 6a i 6b) wraz z opiekunem Panią Anetą Dobrek, zawieźli do schroniska w Bolesławiu. Na miejscu, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób funkcjonuje schronisko, poznały jego podopiecznych, wysłuchały smutnych opowieści o czworonożnych bohaterach. Na terenie obiektu obecnie przebywa 260 psów i 30 kotów oczekujących na nowego opiekuna.

Największą jednak radość, zarówno podopiecznym schroniska, jak i dzieciakom, sprawił wspólny spacer. Jak widać na zdjęciach, uczniowie czerpią z czasu spędzonego ze zwierzętami wiele satysfakcji, ucząc się jednocześnie odpowiedzialności za czworonoga.

Takie działania uwrażliwiają uczniów na problemy innych istot żyjących, uczą współpracy i odpowiedzialności również za własne zwierzęta.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w akcję ,,Pomagamy zwierzętom w schronisku”.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do adopcji bezdomnych zwierząt.

Koordynator akcji

Aneta DobrekZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry