• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Przerwa na czytanie

              Początek października – miesiąca bibliotek szkolnych – rozpoczęliśmy od udziału w VIII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zorganizowaliśmy również „Drugie życie książki” - coroczną szkolną darmową wymianę książek. Natomiast pod koniec miesiąca aktywnie włączyliśmy się w III Międzynarodową edycję VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

            28 października uczniowie klas I – VIII spędzali przerwy na czytaniu. Jedni przynieśli z domu swoje ulubione książki, inni zaopatrzyli się w powieści w naszej szkolnej bibliotece. Uczniowie klas ósmych czytali zerówkowiczom a szóstoklasiści uczniom klas I-III.

            W tym roku w bibliotece stworzyliśmy kolejną strefę czytelniczą – czytania książek w języku ukraińskim. W ten sposób nasi uczniowie, pochodzący z Ukrainy, mogli w pełni uczestniczyć w tej akcji, aktywnie się w nią włączając.

            W ten sposób promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Pokazaliśmy, że jednym ze sposób spędzania wolnego czasu bez komputera i internetu, może być czytanie dla relaksu i przyjemności. Uczniowie integrowali się i inspirowali wzajemnie, polecając sobie poszczególne tytuły książek. Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem tej międzynarodowej akcji czytelniczej jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Anna Starostecka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

 

Przewiń do góry