• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

Jest on obchodzony  od 2001 r. w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Oprócz modlitwy, pogłębionej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II i związanymi z tym wydarzeniami kulturalnymi – to także troska o powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą zdolnych uczniów i studentów. Stypendyści są „żywym pomnikiem” budowanym przez Polaków Janowi Pawłowi II.  

Na przestrzeni  lat działalności Fundacji, skorzystało z pomocy ponad 4 tys. osób. Obecnie beneficjentami funduszu jest 2,5 tys. młodych ludzi z całej Polski. Z naszej  szkoły  również kilkoro  uczniów takie stypendia otrzymało. 

16 października br.  nasi uczniowie z klas 8  – wolontariusze kwestowali na wsparcie edukacyjne uzdolnionej młodzieży. 

Byli to między innymi: Kinga Szarek, Dominik Kaczmarczyk, Michał Łysek, Aleksandra Zielnik, Roksana Zyś oraz Dawid Micyk. 

 

Drodzy Wolontariusze!  

Dziękujemy Wam za zaangażowanie we wszystkie proponowane  akcje, za chęć pomocy i poświecenie swojego, często wolnego czasu. Niech Wasze dalsze działania na rzecz drugiego człowieka, dostarczają Wam jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania. 

Szczególnym podziękowaniem niech będą słowa naszego Świętego Papieża Jana Pawła II, które skierował do wolontariuszy w czasie Dnia Papieskiego: (…) Zawsze liczyłem na duchowe wsparcie moich Rodaków i stale je otrzymuję. Ze swej strony odwzajemniam ich życzliwość przed Panem, prosząc Go o wszelkie dobro, jakiego potrzebuje Polska i Polacy. Proszę, abyśmy nadal trwali w tej komunii modlitwy. Wiem, że ten dzień łączy się z piękną ideą wspierania przez stypendia młodych Polaków, którzy znajdują się w trudnych warunkach materialnych. (…) Dziękuję organizatorom, artystom i wszystkim, którzy włączają się w to dzieło. Niech Dzień Papieski przyniesie wszystkim Polakom głębokie przeżycia duchowe i obfite owoce łaski. Niech Wam Bóg błogosławi! 

 

Dziękujemy 

Opiekunowie : Ewa Kubik, Elżbieta Trzaska  

JPEGIMG_8061.jpeg (345,03KB)
 

Przewiń do góry