• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

4 października uczniowie klas ósmych oraz  z terenu Diecezji Sosnowieckiej pielgrzymowało w pierwszy wtorek października do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Punktem centralnym wydarzenia była Msza Święta pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka.

Bezpośrednio przed Eucharystią młodzież wysłuchała konferencji duchownej, którą wygłosił ks. Wojciech Bochenek, sercanin.

Kapłan zachęcał swoich słuchaczy, aby naśladowali Chrystusa, który jest „cichy i pokorny sercem”:

„Sądzimy czasami, że władcami tego świata, są ci, którzy mają sławę, pieniądze i władzę. Wydaje się, że być cichym i dobrym, znaczy być uciemiężonym, albo przynajmniej zostać z pustymi rękami. Cichość utożsamia się z głupotą. Tymczasem Chrystus zaprzecza temu stwierdzając, że to cisi odziedziczą ziemię.”

W homilii natomiast sosnowiecki ordynariusz nawiązał do maryjnego miesiąca, jakim jest październik:

- Pani Przenajświętsza mówi: daję wam niezwykłą broń, niezwykłą moc. Odmawiajcie codziennie różaniec! Trzeba to sobie wziąć do serca. Drodzy młodzi przyjaciele, bywają w waszym życiu różne sytuacje, kiedy się wydaje, że jest bardzo trudno i ciężko. Gdy wydaje się, że sytuacja jest bez wyjścia. Wspomnijcie wtedy na słowa Maryi, które skierowała do ludzkości przez usta dzieci z Fatimy: odmawiajcie codziennie różaniec! – podkreślił bp Kaszak.

Przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej młodzież ponowiła swój akt zawierzenia Maryi.

 

Po zakończonej Eucharystii uczniowie kontynuowali indywidualny plan pielgrzymowania na terenie Sanktuarium.

 

Elżbieta Trzaska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

Przewiń do góry