• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

#LaboratoriaPrzyszłości #CentrumGovTech #MEiN #edukacja #technologie #nauka

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów której celem jest stworzenie innowacyjnej szkoły, w której lekcje będą prowadzone w sposób angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań i pasji.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Zespół Szkół w Wolbromiu otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 95 400,00 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy .

Zakupiony sprzęt oraz wyposażenie wykorzystywane będą w realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych, zajęciach rozwijających zainteresowania jak również  w przygotowaniach do konkursów.

W ramach projektu szkoła otrzyma wsparcie w wysokości 95 400,00 zł. Do 31.12.2021 r. wykorzystano 60 % otrzymanych środków. Pozostałe 40 %, do dnia 31.08.2022 r.


 

Przewiń do góry