• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

Niedawno zakończone w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Sportach Umysłowych rozgrywane w formule gry logicznej Gomoku, wymyślonej w Japonii w VII wieku p.n.e., zostały dostrzeżone przez „Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente”. Zarząd Stowarzyszenia postanowił uhonorować Dyrektora naszej Szkoły pana Waldemara Smotera okolicznościową statuetką za wkład w promocję gier umysłowych, a w szczególności GOMOKU. Na tabliczce statuetki został wygrawerowany napis następującej treści:

Podziękowania

dla Pana Waldemara Smotera

za organizację Mistrzostw Szkoły

w Sportach Umysłowych

turnieju Gomoku

w 2021/2022 roku

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia

Gomoku, Renju i Pente

W załączonym do statuetki nagraniu video, Prezes Stowarzyszenia pan Łukasz Majksner powiedział m. in.:

„(…) W imieniu całego Zarządu chciałbym złożyć na Pana ręce serdeczne podziękowanie za organizację Mistrzostw Szkoły w Sportach Umysłowych, w bieżącym roku szkolnym, w formule GOMOKU. Jest nam niezmiernie miło, że wybrał Pan tę grę, spośród innych gier umysłowych. Jednocześnie mamy nadzieję, że ta gra przypadła do gustu młodym adeptom gier logicznych z Zespołu Szkół w Wolbromiu i choć trochę ich zaciekawiła. Jako wieloletni pasjonat Gomoku mogę z całą pewnością stwierdzić, że gra ta, pomimo prostoty zasad, cechuje się dużą złożonością, tak pod względem strategicznym, jak i taktycznym. W niczym nie ustępuje takim klasykom, jak choćby szachy. Przekazujemy tę statuetkę, jako wyraz naszego uznania dla Pana, jako pomysłodawcy i organizatora tego wspaniałego przedsięwzięcia. Jednocześnie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu organizacyjnego, jakim jest niewątpliwie, aż 80-cio procentowa frekwencja wśród uczniów klas IV-VIII (…)”.

 

Słowa pana Łukasza Majksnera traktujemy jako wyzwanie. Postaramy się, żeby w przyszłym roku szkolnym turniej został zorganizowany w oryginalnej formule GOMOKU.

 

Zespół Przedmiotów Matematyczno–Przyrodniczych

 w Zespole Szkół w Wolbromiu

 

Przewiń do góry