• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Karolina Bałazy na podium XIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego

Konkursy języka angielskiego zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Głównym celem takich konkursów jest popularyzacja języka oraz promowanie i wspieranie talentów językowych uczniów z naszej gminy. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, doczekaliśmy się kolejnej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Organizatorem konkursu był Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu, a honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Pan Adam Zielnik oraz wydawnictwo językowe Macmillan.

Finał konkursu odbył się 28 kwietnia 2022 roku, do którego przystąpiło 37 najlepszych uczniów ze szkół gminy Wolbrom, którzy zostali wyłonieni poprzez eliminacje szkolne. Test konkursowy sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu gramatyki, słownictwa, reagowania językowego, słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz wiedzy dotyczącej kultury, geografii i historii Australii.  Nagrody i Puchar wręczył Pan Burmistrz Adam Zielnik, Pani wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Barbara Olewińska oraz koordynatorki konkursu – Pani Olga Kamińska-Gamrot i Pani Paulina Konieczna. Zespół Szkół w Wolbromiu w tym roku szkolnym był reprezentowany przez czterech uczniów z klas 7 oraz sześciu uczniów z klas 8.

W tegorocznej edycji konkursu Karolina Bałazy z klasy 8b zajęła II miejsce otrzymując tytuł laureatki. Wysokie IV miejsce oraz tytuł laureatki otrzymała Otylia Jałowiec z klasy 8b. Opiekunkami uczennic była pani Edyta Domagała.

Finalistami XIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego zostali:

Jan Nowak z klasy 7b (opiekun pani Edyta Domagała)

Hanna Olewińska z klasy 7b (opiekun pani Edyta Domagała)

Patryk Costello z klasy 8c (opiekun pani Beata Miłoszewska-Wilk)

Kacper Galicki z klasy 8c (opiekun pani Beata Miłoszewska-Wilk)

Filip Garnek z klasy 8a (opiekun pani Beata Miłoszewska-Wilk)

Zuzanna Gorgoń z klasy 8a (opiekun pani Beata Miłoszewska-Wilk)

Zuzanna Kalęba z klasy 7a (opiekun pani Beata Miłoszewska-Wilk)

Kinga Szarek z klasy 7a (opiekun pani Beata Miłoszewska-Wilk)

 

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego.

Galeria zdjęć:

 

 

Przewiń do góry