• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

Co roku, 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją.

Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Z okazji Dnia Ziemi na całym świecie organizuje się tysiące manifestacji, konferencji, pokazów i akcji na rzecz środowiska naturalnego. Działacze wydają apele do społeczności, by działać wspólnie dla dobra ogółu.

Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć w zgodzie z naturą. „Zerówkowicze” również zastanawiali się, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom ludzi, zwierząt i roślin był czysty, zdrowy i piękny. W trakcie zorganizowanego spotkania z okazji święta Ziemi dzieci brały udział w różnego rodzaju quizach i zadaniach utrwalających ich dotychczasową wiedzę na temat dbania o środowisko, poznawały zasady recyklingu oraz sposoby proekologicznych działań na miarę możliwości 6-latka. Okazało się, że prawidłowe segregowanie śmieci to wyzwanie dla dzieci. Jednakże, jeśli będziemy utrwalać nawyki proekologiczne od najmłodszych lat, to z czasem staną się one normą prawidłowego postępowania.

Dużą atrakcją dla dzieci w tym dniu była ścieżka sensoryczna zrobiona z darów natury: szyszek, gałązek, piasku, trawy, liści, bazi, itp. Ponadto, każda grupa „zerówkowa” posadziła swoje drzewko koło szkoły . Jeśli ktoś jest ciekaw, jaki to gatunek drzewa, zapraszamy na poszukiwania roślinek.

Na zakończenie spotkania, każde dziecko złożyło swoją obietnicę Ziemi, a następnie wspólnymi już siłami grupy pomalowały kolorowankę XXL. W kilku momentach komunikacja trochę zawiodła, ale efekt końcowy wspólnego kolorowania jest zadowalający.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Przewiń do góry