• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wszystko ma swoje dobre strony a najwięcej ma ich książka.

Książka – niepozorny przedmiot, który skrywa bogate wnętrze – posiada swoje własne święto i to w dodatku międzynarodowe. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia (a nie jest to data przypadkowa – w tym dniu w roku 1616 zmarli William Szekspir i Miguel de Cervantes).

Nasza biblioteka, jak co roku, włączyła się w obchody tego święta. Tym razem organizując szkolny konkurs fotograficzny, promujący czytelnictwo pt. „Z książką mi do twarzy, czyli sleeveface”. Natomiast ciekawostki, związane z książkami, zostały wyświetlane na wirtualnej gazetce szkolnej, na telebimach.

Sleeveface – zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki twarzą. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować lub ustawić się do zdjęć, aby poza stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier.

Zadane konkursowe polegało zatem na wykonaniu zdjęcia, na którym połączona zostanie okładka książki z postacią fotografowanej osoby. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia, oczywiście w bibliotece.

A oto wyniki:

w kategorii uczniów klas I – III:

I miejsce – Maja Rams (klasa II b)

II miejsce – Zuzanna Rola (klasa II b)

III miejsce – Julia Kwiecień (klasa III b)

wyróżnienia: Kornelia Bielach (klasa II b), Nila Pasich (klasa III b), Emilia Jaromin (klasa I b)

w kategorii uczniów klas IV – VIII:

I miejsce – Filip Szymoniak (klasa IV b)

II miejsce – Jakub Szafranek (klasa VI a)

III miejsce – Zofia Ciempka (klasa V b)

wyróżnienia: Patrycja Konieczna (klasa III b) wraz z Bartoszem Koniecznym (klasa IV a), Justyna Gąsiorowska (klasa VIII a)

Gratulujemy pomysłowych prac i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Anna Starostecka

 

 

 

Przewiń do góry