• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Nauka i zabawa

W marcu odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, organizowany już po raz 21. przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie Filia w Olkuszu. Hasło przewodnie konkursu w tym roku brzmiało „Najtrudniej być po prostu człowiekiem”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja literatury współczesnej. Uczniowie do etapu szkolnego musieli zapoznać się z treścią następujących książek:

· Małgorzata Musierowicz „Opium w rosole”

· Mariusz Szczygielski „Arka czasu”

· Nicholas Sparks „Jesienna miłość”

Do konkursu w naszej szkole przystąpili uczniowie:

· Zuzanna Kalęba, Michał Łysek, Paweł Szymczyk – kl. VIIa (opiekun Gabriela Pluta)

· Emilia Łukasik, Franciszek Pluta, Zuzanna Serwatka – kl. VIIIb (opiekun Anna Klich)

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Serwatka uzyskując 33 punkty, drugie miejsce ex aequo zajęli: Emilia Łukasik oraz Franek Pluta zdobywając po 31 punktów. Niestety do etapu powiatowego mogły przejść najwyżej dwie osoby z każdej szkoły, dlatego miedzy Emilką a Frankiem konieczna była dogrywka, którą zwyciężyła Emilka Łukasik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zuzi i Emilce życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 22 kwietnia w Olkuszu. W etapie powiatowym będzie obowiązywać znajomość treści książek z etapu szkolnego oraz pozycja R.J. Palacio „Cudowny chłopak”. Trzymamy za Was kciuki.
 

 

Przewiń do góry