• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

NOWI  CZYTELNICY

 

Kilka dni po feriach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników. Uczniowie klas pierwszych dołączyli tym samym do licznego grona pełnoprawnych czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Pierwszoklasiści, zwiedziwszy bibliotekę, byli pod wrażeniem widoku wysokich do samego sufitu bibliotecznych regałów, wypełnionych tysiącami książek. Z zaciekawieniem oglądali nowości wydawnicze literatury dziecięcej, zakupione m. in. w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki a także dowiedzieli się, czym biblioteka różni się od księgarni i antykwariatu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat poszanowania książek.

Następnie pierwszoklasiści – przy pomocy specjalnej, ogromnej kolorowej zakładki – zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty – Wyprawki Czytelnicze przekazane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Do pięknie wydanej książki „Moje abecadło” z ilustracjami Iwony Chmielewskiej (będącej antologią polskich tekstów literackich dla dzieci) dołączono broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zawierającą inspiracje i pomysły na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki oraz podpowiedzi dla rodziców, jak wspierać dziecko w nauce czytania).

Nic, tak jak książka, nie rozwija wyobraźni młodego człowieka. Nigdy więc nie jest za wcześnie na rozbudzanie w dzieciach miłości do książek, która zaowocuje w dorosłym życiu.

Anna Starostecka

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 

 

 

Przewiń do góry