• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

14 stycznia dotarła do nas radosna informacja, że uczeń klasy 8a Olaf Witkowski z bardzo wysokim wynikiem (90% punków możliwych do zdobycia), awansował do finału Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Sukces Olafa wymagał od niego przejścia przez eliminacje szkolne i rejonowe, gdzie dzielnie towarzyszył mu kolega z klasy 8c Patryk Costello, który zdobył 84%. Chłopcy bardzo mocno zaangażowali się w przygotowania do konkursu, poprzez cotygodniowy udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela geografii Piotra Siewiorka, gdzie mogli rozwijać swoje zainteresowania geograficzne.

Warto zaznaczyć, że zakres wiedzy i umiejętności, której dotyczy konkurs jest bardzo szeroki. Obejmuje zagadnienia ogólnogeograficzne związane z posługiwania się terminologią geograficzną, interpretacją zjawisk przedstawionych za pomocą map oraz identyfikacji związków przyczynowo-skutkowych w środowisku naturalnym i antropogenicznym. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą daleko wykraczającą poza podstawę programową. Treści poszerzone dotyczy krajobrazów świata (strefowość klimatyczna i krajobrazowa), relacji człowiek a klimat na Ziemi (szczególnie globalne ocieplenie, przyczyny i skutki) oraz konsekwencji ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi. Dodatkowo chłopcy musieli poznać procesy społeczne i gospodarcze zachodzące w krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz zmiany w środowisku przyrodniczym Antarktydy i Arktyki.

Finał konkursu odbędzie się 24 lutego, gdzie Olaf będzie rywalizował z grupą dziewięćdziesięciu trzech uczniów i uczennic województwa małopolskiego. Pozostaje nam trzymać kciuki i wspierać Olafa w dążeniu do uzyskania tytułu laureata.

 

Przewiń do góry