Dzień Ziemi w zerówkach!
Data publikacji:Dnia 22 kwietnia w zerówkach obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych oraz uwrażliwienie dzieci na potrzebę dbania o naszą planetę.
Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały najważniejsze informacje o Ziemi, sposobach jej ochrony oraz zagrożeniach wynikających z działalności człowieka. Następnie wspólnie ułożyliśmy „Kodeks Małego Ekologa”, w którym znalazły się zasady dotyczące m.in. segregacji śmieci, oszczędzania wody i dbania o rośliny.
Kolejnym elementem dnia były gry i zabawy ruchowe o tematyce ekologicznej, które dostarczyły dzieciom wiele radości, a jednocześnie utrwaliły zdobyte wiadomości.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę praktyczną – siały rzeżuchę na przygotowanej sylwecie planety Ziemi, umieszczając nasiona na kontynentach. Dzięki temu mogły obserwować wzrost roślin oraz uczyć się odpowiedzialności za ich pielęgnację.
Dzień Ziemi upłynął w radosnej atmosferze, a dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach.
Zapraszamy do fotorelacji.
Galeria
