• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

            Nasza szkoła otrzymała dotację celową dla szkolnej biblioteki w wysokości 15 000 zł (w tym 3 000 zł ze środków własnych) w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

            W drugiej edycji tego przedsięwzięcia, przyznane środki można było przeznaczyć nie tylko na zakup książek, ale również programów bibliotecznych, sprzętu elektronicznego, wyposażenia biblioteki oraz promowanie czytelnictwa. Korzystając z tych możliwości, nasza szkolna biblioteka zyskała nowe, wysokie i funkcjonalne regały na książki a nasz księgozbiór powiększył się aż o 398 książki! Wśród nich znalazły się m. in.: komiksy, młodzieżowe powieści przygodowe, obyczajowe, fantastyczne, popularnonaukowe, baśnie i opowieści dla młodszych czytelników.

Zakup książek poprzedziły konsultacje z Radą Rodziców i nauczycielami oraz uczniami (poprzez przeprowadzoną zdalnie ankietę, w której uczniowie wpisywali konkretne tytuły, jakie chcieliby by znalazły się w szkolnej bibliotece a także preferowaną tematykę powieści). Wszystko po to, by jak najlepiej wykorzystać otrzymane środki. Zakupiono również nagrody (oczywiście książkowe), przeznaczone dla zwycięzców konkursów promujących czytelnictwo.

Część akcji czytelniczych (skierowanych zarówno do młodszych, jak i starszych uczniów) za nami, kolejne będą realizowane w drugim półroczu, po feriach. Przed nami pracowite dni, które poświęcimy na zagospodarowanie nowych regałów. Nowe tytuły można na bieżąco wyszukiwać i rezerwować w module „Książki” dziennika elektronicznego Librus.

Mamy nadzieję, że książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 będą przez długie lata rozwijały i pogłębiały zainteresowania naszych uczniów oraz rozbudzały ich wyobraźnię i kreatywność.

Anna Starostecka

Poniżej kilka zdjęć z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w naszej szkole:

 

Przewiń do góry