• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

ZACZYTANE  PRZERWY

            Początek października – miesiąca bibliotek szkolnych – rozpoczęliśmy od udziału w VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zorganizowaliśmy również „Drugie życie książki” - coroczną szkolną darmową wymianę książek. Natomiast pod koniec miesiąca aktywnie włączyliśmy się w II Międzynarodową edycję VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

            21 października uczniowie klas I – VIII spędzali przerwy na czytaniu. Jedni przynieśli z domu swoje ulubione książki, do których chętnie wracają, inni zabrali ze sobą pozycje, z którymi jeszcze nie mieli czasu się zapoznać, a jeszcze inni zaopatrzyli się w powieści w szkolnej bibliotece. Czytano na siedząco - na wygodnych fotelach, krzesłach, ławkach i na parkiecie, na stojąco a nawet na leżąco. Spacerując szkolnymi korytarzami, w dłoniach uczniów można było zobaczyć: powieści, bajki, albumy, biografie i komiksy – według indywidualnych upodobań. Wychowawczynie klas I – III zorganizowały w szkole na każdym piętrze przyjazne strefy czytelnicze.

            W ten sposób promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Pokazaliśmy, że jednym ze sposób spędzania wolnego czasu bez komputera i internetu, może być czytanie dla relaksu i przyjemności. Uczniowie integrowali się i inspirowali wzajemnie, polecając sobie poszczególne tytuły książek. Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem tej międzynarodowej akcji czytelniczej jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

 
 

Przewiń do góry