• Synergia
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Zajęcia rozwijające

W ostatnim tygodniu października grupa „0”a obchodziła Dzień Uśmiechu. Każdy z nas wie, że najpiękniejszą ozdobą człowieka jest uśmiech. Nawet sam Federico Moccia powiedział… „Jeden uśmiech i wszystko wyda ci się łatwiejsze”.

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest od 1999 roku. Inicjatorem radosnego święta jest Harley Ball, twórca tzw. „smiley face”. (symbolu uśmiechniętej, żółtej buzi).

Dlaczego warto obchodzić ten dzień? Bo śmiech to zdrowie, co zostało udowodnione naukowo. Śmiech poprawia nastrój, dotlenia organizm, rozwija pozytywne myślenie, wzmacnia system immunologiczny, pomaga w walce z depresjami, lękami i dolegliwościami psychosomatycznymi. Podczas gwałtownego śmiania się pogłębiamy wdech, wydłużamy wydech oraz stymulujemy przeponę, co wspomaga płuca w oczyszczaniu ich ze szkodliwych substancji. Ponadto śmiech ma pozytywny wpływ na układ krążenia (oprócz usprawnienia mechanizmów przenoszenia tlenu we krwi poprawia też pracę serca), rozładowuje stres (hamuje wydzielanie kortyzolu co łagodzi różnego rodzaju dolegliwości, na przykład bóle głowy, mięśni).

Obchody tego dnia mają na celu zachęcać do uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków. Dla nas była to okazja do wspaniałej zabawy i wyrażania szczerej, dziecięcej radości.

 

Dzieci z „0”a są zawsze wesołe, ale w tym dniu miały dodatkowe powody do radości i uśmiechu. A to za sprawą zabaw i innych atrakcji przygotowanych przez wychowawcę. Były wesołe zabawy z chustą animacyjną, zabawa przy muzyce „Znikające krzesełko”, zabawa odprężająca „Śmiejąca się poduszka” i wiele innych. Dodatkowo, każdy przedszkolak ozdobił sobie żółtego balonika wesołą buźką i przygotował taki sam balonik jako upominek dla kolegi / koleżanki z „0”b. Na koniec przedszkolaki starały się zaprezentować swój najładniejszy uśmiech w fotobudce.

W tym dniu wszyscy „zerówkowicze” mieli roześmiane buzie, a podążając tropem słów…

„Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła”

…nasza grupa świeciła jak słońce!

Zapraszamy do galerii zdjęć…

 

Przewiń do góry