• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

W dniach 27 września – 1 października 2021 roku dwie nauczycielki ZS - Beata Miłoszewska-Wilk (nauczycielka j. angielskiego) oraz Agnieszka Szczepankiewicz (nauczycielka j. niemieckiego i historii) przebywały w Hiszpanii, gdzie realizowały tzw. jobshadowing w partnerskiej szkole InstitutSant Pol de Mar. Wizyta była częścią projektu „European School for ALL Children”, przeprowadzonego w ramach programu PO WER.

Job shadowing to rodzaj działań, które polegają na wyjeździe do zagranicznej organizacji, w celu poznawania nowych metod pracy orazdzielenia się dobrymi praktykami. Istotne jest, aby program dawał wymierny skutek w postaci rozwoju zawodowego uczestniczącej w nim osoby i miał wpływ na zwiększenie jakości pracy organizacji.Uczestniczenie w projektach tego typu niesie ze sobą wiele korzyści - można poznać specyfikę pracy z młodzieżą w innym kraju, poszerzyć umiejętności metodyczne, a także nawiązać wiele przydatnych kontaktów, które mogą przełożyć się na późniejsze sukcesy w realizacji i organizacji projektów międzynarodowych. Idea tych działań przypomina staż krótkoterminowy. Takie spotkania to również źródło inspiracji  i czas, kiedy rodzą się ciekawe pomysły na kolejne przedsięwzięcia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wynikającym z Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły, p. Beata Miłoszewska-Wilk i p. Agnieszka Szczepankiewicz odbyły tygodniowy staż, zapoznając się z funkcjonowaniem partnerskiej placówki poprzez obserwację prowadzonych w tym czasie lekcji. Pozwoliło im to  na skonfrontowanie swojego warsztatu metodycznego z nowymi sposobami nauczania w zakresie nie tylko języków obcych, ale także pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami.

Nauczycielki, chcąc zainteresować młodych ludzi naszym krajem, przygotowały dla hiszpańskich uczniów prezentację o Polsce i przedstawiły ją w języku angielskim.

Projekt, w którym uczestniczyły,przyczynił się do rozwoju ich kompetencji językowych, kulturowych oraz społecznych. Był równieżokazją do poszerzenia sieci profesjonalnych kontaktów zawodowych.

Beata Miłoszewska-Wilk
Koordynator projektu

 

logo POWERa.jpeg

Przewiń do góry