• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Szkolne obchody VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek

W tym roku w akcji wzięły udział aż 1282 biblioteki (816 publicznych. 390 szkolnych, 52 pedagogiczne i 33 inne).  Nasza szkolna biblioteka już po raz czwarty z rzędu aktywnie włączyła się w Ogólnopolską Noc Bibliotek, organizując szkolne obchody tego wielkiego czytelniczego święta. Hasłem tegorocznej edycji było „Czytanie wzmacnia” a przewodnim utworem wiersz Joanny Mueller „Co to za tuba, co to za wzmacniacz?”.

            W piątek 8 października, na naszych czytelników czekało wiele atrakcji. Największą z nich było „Drugie życie książki”, czyli darmowa wymiana książek. Uczniowie i nauczyciele przynosili książki podwójne lub takie, do czytania których już nie wrócą, by zamiast je wyrzucać, podarować im drugie życie. Za każdą oddaną książkę otrzymywano żeton, za który w dniu finału akcji – 8 października - wybierali sobie dowolną książkę, spośród przyniesionych na wymianę pozycji. Dlaczego dopiero po kilku dniach? Ze względów bezpieczeństwa, wszystkie przyniesione książki podlegały kwarantannie, po której bezpiecznie mogły trafić do nowych domów i cieszyć kolejnych właścicieli. Nowe domy znalazło ponad 100 książek. Każdy uczestnik akcji został wyposażony w kolekcjonerską zakładkę, przysłaną od organizatorów.

            Podczas szkolnych obchodów Nocy Bibliotek Pan Dyrektor Waldemar Smoter wręczył nagrody w konkursie bibliotecznym na opowiadanie. A oto wyniki:

w kategorii uczniów klas I – III:

I miejsce – Anna Serwatka (klasa 3b)

II miejsce – Zuzanna Pawlik (klasa 3a)

III miejsce – Alicja Szymczyk (klasa 3a)

w kategorii uczniów klas IV – VIII:

I miejsce – Milena Szczepara (klasa 5b)

II miejsce – Jakub Szafranek (klasa 6a)

III miejsce – Klaudia Strzałka (klasa 4b)

            By przedłużyć świętowanie o cały weekend, wszyscy uczestnicy czytelniczej akcji otrzymali link z hasłem do wyświetlania filmu "Operacja: Człowiek w czerni” (Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal) online podczas projekcji domowych – który otrzymaliśmy od organizatorów. Na wszystkich zainteresowanych uczniów, na stronie internetowej Nocy Bibliotek, czeka czytelnicza gra online, spersonalizowana dla naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Anna Starostecka

 

Przewiń do góry