• Synergia
  • Office 365
  • Ikona youtube
  • Ikona facebook
  • BIP
  • ePUAP
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa
Przedszkole
Kort tenisowy

Na początku września 2021 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie. W zawodach wystartowała grupa zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego DIANA WOLBROM. Trzon drużyny stanowiła młodzież naszej szkoły. W rywalizacji młodzików młodszych pierwsze miejsce zajął Wiktor Wyrodek z klasy Va. Wiktor trafił do klubu w przypadkowych okolicznościach. Pewnego dnia wraz z kuzynem wybrali się na przyszkolny plac zabaw. Chłopców zaciekawiła grupa rówieśników strzelających z łuków, których  budowa odbiegała od broni słynnego Robin Hooda. Po chwili zastanowienia  postanowili wstąpić w szeregi tych dzielnych „wojowników”. Wystarczyły tylko 3 lata treningów i Wiktor odniósł pierwszy znaczący sukces, zwyciężając w ogólnopolskich zawodach.

To nie jedyne mistrzowskie „złoto” młodego sportowca. W konkurencji mikstów, przy znaczącym wsparciu Mileny Szczepary z klasy Vb, wywalczył kolejne podium. Milena nieco inaczej rozpoczęła swoją karierę łuczniczą. Gdy do naszej szkoły zawitał twórca wolbromskiego łucznictwa - pan Bolesław Pluta i przedstawił ofertę zajęć, dziewczynka nie zastanawiała się długo. Łucznictwo trenuje niecałe 2 lata. W dwuetapowych Mistrzostwach Małopolski regularnie stawała na podium. Trenerem zawodników jest pan Jerzy Pacia, który podobnie jak jego wychowankowie rozpoczynał karierę w wolbromskim klubie.

Łucznictwo nie jest jedyną pasją naszych mistrzów, Wiktor trenuje dodatkowo pływanie, a Milena rozwija talent plastyczny.

Zainteresowanym przypominamy, że treningi w UKS DIANA Wolbrom odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 16:00 – 18:00, a siedzibą klubu jest budynek naszej szkoły.

 

Przewiń do góry